דובר דבור על אופניו

ייעוץ תקשורתי הינו תחום שתפס בשנים האחרונות מקום של כבוד ברחבי השיח, הן הפרטי-אישי והן הציבורי. ניתן בהחלט לומר כי: "אמור לי מי דוברך, ואומר לך מי אתה, מה מהותך ולאן מועדות פניך".

ייעוץ תקשורתי אינו מקצוע נישה - "על הדרך", אלא משמש כגורם משפיע בעל חשיבות עליונה בקרב על דעת הקהל, ומשמש כאבן דרך משמעותית בקרבם של מקבלי ההחלטות.

כמו בכל מקצוע, יש יועצי תקשורת טובים יותר וטובים פחות, אך נראה שדווקא בעולם המדיה, השם שלך הוא לא רק מי שאתה, אלא מהווה הגורם המשמעותי ביותר בהצלחתך המקצועית.

כלל ראשון במעלה, בדומה לכל מקצוע, הוא אמינות היועץ. אין באפשרות היועץ להבטיח דבר שלא ניתן לקיימו, או לקיימו בצורה שאינה פחות ממושלמת. השאיפה לשלמות היא היא הניצחון. ניתן לומר, כי יועץ תקשורת מכיל בקרבו את תמצית חופש הביטוי בצורה מזוקקת וטהורה. בעזרת התקשורת, מגשים הוא את רצונותיו האישיים ו/או את רצון לקוחותיו.

זו ה-דרך בה ניתן להשפיע על מנעד הקולות ברחבי השיח הישראלי.

חשוב לזכור, כי על אף העיסוק היום יומי סביב המילה הכתובה, האלקטרונית והמצולמת, דרך העבודה חשובה אף יותר מהתוצאה, ויש לפעול ללא לאות בכדי להעמיד דברים על דיוקם, מבלי לפגוע באיש.

שאיפת חיינו היא להמשיך ולפעול למען שינוי סדרי בראשית, לתקן עוולות ולהאיר את החושך בפני אלה שנסגרה להם הדלת.

זהו לא עוד מקצוע, אלא מקצוע שמשנה מציאות.

הזכות לזכות להגשים באמצעות התקשורת היא זכות שמעטים זוכים לה, ובעבודתנו החשובה אנו מפיצים את האור ברחבי הדמוקרטיה הישראלית- יהודית במדינת ישראל, ובכלל.

 

אודי טנא, יועץ תקשורת.

תגיות: