מדור "השאלה" - מה פספסה התקשורת בגלל הבחירות?

התמונה של אינסרט

בחודשים האחרונים כולנו עסוקים בדבר אחד - הבחירות לכנסת ה-20. בכותרות העיתונים שאנחנו קוראים מדי בוקר, בכתבות שמופיעות בעמוד הראשי באתרי החדשות הגדולים, במבזקים שנשלחים לנו היישר לנייד, בסרטון הויראלי שעלה לפני רגע לפייסבוק, בממים המצחיקים (או שלא?) שמפציצים את קבוצת הווטסאפ המשפחתית - הבחירות בכל מקום. אבל איפה כל הנושאים הבוערים שמילאו את דפי העיתונים ומהדורות החדשות עד לפני חודשיים? מה קרה לסיקור חינוך, סביבה, ספורט, תרבות?

מדור חדש בבלוג אינסרט - "השאלה" בכל פעם נציג לכם שאלה אחרת וניתן ליועצי התקשורת של בן חורין אלכסנדרוביץ' לענות עליה. יש לכם שאלה ליועצי התקשורת? כתבו לנו בתגובות.
אז הלכנו לשאול את יועצי התקשורת - מה הדבר החשוב ביותר לדעתך שהתקשורת והרשתות החברתיות פספסו כי היו עסוקות בעיקר בבחירות?

 

משהו טוב קורה במגרשים

צליל אחרק, יועץ תקשורת דיגיטלית של בן חורין אלכסנדרוביץ' אומר: "בלי לזלזל בהישגים המצוינים של ספורטאים ישראלים בתקופה האחרונה- וכל הכבוד לחנה קנייזבה על מדליית הארד באליפות אירופה (באולמות!)- אני אתייחס לענפי הספורט הפופולריים יותר- כדורגל וכדורסל. אז נכון, העונה הזו הכירה לנו את 'פואד' מיציעי הפועל תל אביב בכדורגל, בעלים של קבוצה בליגת העל ניצל מניסיון חיסול ושחקנים בקבוצה אחרת לא מקבלים משכורות כבר חצי עונה... יש עוד המון מה לשפר בספורט ישראלי (ובעיקר בכדורגל) אבל בשקט בשקט, בלי ששמנו לב, הולכת ומתפתחת לה עונה מרתקת:

  • אלופת אירופה בכדורסל משחקת בכל יום חמישי, ובמרבית המקרים נותנת אחלה שואו...
  • הארנה בירושלים הולך ומסתמן כאיום רציני להגמוניה של יד אליהו וגם להפועל תל אביב יש מגרש חדש.
  • מכבי חיפה בכדורגל מנפצת את שיא המנויים בכדורגל הישראלי
  • כמויות הקהל הממוצעות באצטדיוני הכדורגל שוברות את שיאי כל הזמנים עם משפחות, נשים וילדים שנהנים אפילו ממשחק טוב לפעמים :)
  • נבחרת ישראל בראש הבית במוקדמות יורו 2016 (שקלתי אם לכתוב בגלל הנאחס, ואז נזכרתי שזאת נבחרת ישראל ויש מספיק נאחס גם ככה...)

התקשורת הישראלית הקונבנציונלית (ולא תקשורת הספורט) רגילה לסקר את המגרשים רק כשמשהו יוצא דופן קורה- אלימות במגרשים, זכייה של מכבי תל אביב בגביע אירופה וכשלי ניהול בקבוצה זו או אחרת. אז צר לי לבשר לכם, הדברים האלו הם כבר כמעט שגרה. מה שקורה במגרשי הכדורסל והכדורגל לעומת זאת, ממש לא..."

 

מי שתיה ככלי אסטרטגי-מדיני

ליאן אורן, יועצת תקשורת במחלקה העסקית של בן חורין אלכסנדרוביץ' טוענת שנושא השימוש במים ככלי מדיני ביחסים עם שכנותינו לא קיבל את הביטוי המגיע לו בשיח התקשורתי – וחבל.

"שני נושאים שלא סוקרו בהרחבה בגלל הבחירות, אשר מהותיים במיוחד בכל הקשור ליחסי ישראל והרש"פ - אישור חיבור העיר הפלסטינית החדשה רוואבי לתשתיות המים והכפלת כמות המים לשתייה הנמכרת מישראל לעזה. שתי היוזמות האלו קודמו בשנים האחרונות ע"י ארגון אקופיס ידידי כדור הארץ מתוך אינטרס ישראלי לטפל במפגעים הסביבתיים המשותפים לשתי הישויות, אשר להם אין גבולות. בקרב גורמים רבים בצבא ובממשלה הישראלית מחלחלת לאיטה ההבנה שמים הופכים להיות אחד הכלים המדיניים הכי אפקטיביים שיש בידי ישראל, ויכולים לשמש כלי מפתח בהמשך המו"מ בין ישראל לרש"פ".

 

זיהום אוויר הורג אותנו ולאף אחד לא אכפת

מור אבירם, יועצת תקשורת במחלקה העסקית של בן חורין אלכסנדרוביץ' חושבת שהתקשורת בתקופת בחירות מתעסקת בתוכן רדוד ואומרת ש"יותר מ-2,000 בני אדם מתים מזיהום אוויר בישראל בכל שנה, אך התכנית הממשלתית לצמצום התופעה שנכשלה, הביאה אותנו למדינה מזוהמת שמתמודדת עם תחלואה גבוהה ובזבוז עצום של כסף ומשאבים. בשגרה או בחירום, בין בחירות או לפני בחירות, נושא איכות הסביבה וזיהום האוויר לרב לא יתפוס את הכותרות הראשיות, מאחר והדיון הציבורי בישראל לא מייחס חשיבות מספקת לנושא ולכן גם רמת הרייטינג שלו נמוכה. במיוחד בימים אלה, ברור שהנושאים שיככבו בכל הערוצים האפשריים הם השטיח הקרוע, הקיר הסדוק, או הדלתות המתפרקות במעון ראש הממשלה".

 

מה דעתכם? ממה התקשורת התעלמה, מה היא פספסה בזמן שהייתה עסוקה בקמפיינים הויראליים של המתמודדים לכנסת ה-20?
יש לכם שאלה למדור "השאלה" באינסרט? כתבו לנו בתגובות!

 

תגיות: