7 סיבות לפתוח חשבון טוויטר

התמונה של אמיר אפל

אחרי שהגענו למצב שלכולנו יש פייסבוק וחלקנו אפילו מתחילים לפזול קצת לצדדים – הגיע הזמן לנסות רשתות חדשות. מערכת הבחירות האחרונה הבהירה לכולנו מי הרשת החברתית הכי מגניבה – פוליטיקאים ועיתונאים צייצו את עצמם לדעת, סקופים התחילו שם ונמשכו הרבה אחרי הסיקור התמציתי בתקשורת. כל מי שמתחיל לצייץ מבין שמשהו שם עובד נכון, אבל מה בדיוק?

בשביל זה אנחנו פה – שבע סיבות לפתוח חשבון טוויטר ולהתחיל לצייץ:

כולם עוברים לשם – כמה ישראלים מצייצים? ההערכות מדברות על מעל ל-150,000 משתמשים ישראליים - ולא כולם פעילים. אבל בשנתיים האחרונות רשת הטוויטר בישראל גדלה משמעותית. סלבס לא מוותרים עליה, פוליטיקאים הבינו איך להשתמש בה והתקשורת משלבת אותה בתכניות אקטואליה. הקהילה גדלה לאט לאט וזה הזמן להצטרף.

לא חייבים להיות בפייסבוק – למי היום אין פייסבוק? ובכן, לפני שלוש שנים כנראה שהייתם עונים שכולנו שם ואפילו לחתול של הסבתא שלכם יש עמוד פעיל. היום התשובה שונה. ילדים, בני נוער ולמעשה כל מי שמבין שיש גם דברים אחרים שם בחוץ לא מחזיק חשבון פעיל בפייסבוק אלא ברשת חברתית אחרת שמתאימה לו. רשתות חברתיות זה נהדר, ואני אישית מאוד אוהב גם את פייסבוק אבל אף אחד לא צריך לקבוע לכם איפה להסתובב. נסו רשתות חדשות, יכול להיות שתמצאו מקום שיותר כיף לכם לבלות בו.

עוקבים אחרי מי שמעניין אתכם – לא מעניין אתכם שדניאל ברמן (זה שעשה אתכם טירונות), מאחל יומולדת שמח לאיזו יעל? שמערכת היחסים בין איתי כפרי (מהתיכון) וחברה שלו היא complicated? שג'האקיר נור (מ.... הטיול?) עשה לייק לעמוד של קונספירציות בתעשיית הסרטים בבוליווד?

מערכות היחסים בין משתמשים בטוויטר הן בבחינת 'עוקב' 'נעקב' ולא חברים. אפילו ברמת הסמנטיקה, אתם לא מגדירים את הנעקבים כ'חברים' וזה הבדל גדול. רק תחליטו מי מעניין אתכם. אם מישהו מפסיק לעניין, פשוט תאנפלו (תפסיקו לעקוב אחריו). לא נעים לכם לאנפל? תוכלו פשוט להסתיר אותו מהפיד שלכם.

קצר ולעניין – לכם ולכל מי שאתם עוקבים אחריו יש 140 תווים להגיד את מה שיש לו להגיד. אז אמנם הרשת קצת התפתחה בזמן האחרון והיא מאפשרת תמונות עם טקסט, סרטון וציוצים בהמשכים, אבל המהות נשארה – דברו קצר, תגיעו לנקודה. זה קצת קשה בהתחלה אבל ברגע שתכנסו לזה לא תבינו מה כולם חופרים כל היום. ב-2 דקות תוכלו לעבור על עשרות ציוצים ואפילו לכתוב אחד משלכם.

תכירו אנשים חדשים – נכון, רוב החברים שלכם כנראה לא בטוויטר אבל טוויטר בנויה כך שתיחשפו לאנשים חדשים – כשמישהו שאתם עוקבים אחריו משתף ציוץ של אדם אחר (ריטוויט) הוא יופיע לכם בפיד (בניגוד לפייסבוק שמציגה שיתופים למספר מוגבל של חברים). בנוסף טוויטר מציעה לכם כל הזמן אנשים שעשויים לעניין אתכם ובכך מגדילה את ההזדמנות להכיר כותבים מוכשרים, אנשים מצחיקים, מרגשים ומעניינים.

התוכן הוא העיקר –בניגוד לפייסבוק שמפתחת בטירוף את מערכת הפרסום שלה טוויטר מעדיפה בינתיים להתמקד בחוויית המשתמש, בשדרוג מנוע החיפוש המטורף שלה ובהוספת פורמטים חדשים של תוכן שאפשר לצייץ (תמונות, סרטונים ואפילו דיבור על שידור חי דרך Meerkat). התוכן שם הוא העיקר והסבירות שתיתקלו בתוכן שיווקי/מכירתי נמוך משמעותית מפייסבוק.

מגניב שם – טוויטר מלאה בכותבים מוכשרים. מגבלת 140 תווים ואווירת הבוטיק שהרשת יוצרת מושכת עיתונאים, קופירייטרים, קומיקאים, מספרי סיפורים ולמעשה כל מי שאוהב לכתוב. הרבה מאושיות הפייסבוק שאתם מכירים מסטטוסים מצייצים התחילו את דרכם (ועדיין פעילים) בטוויטר. כותבים מוכשרים כמו ג'ניה קיפניס, יותם זמרי, ליאור סלע, נועה אנג'ל, ליאת בר און ורבים אחרים כנראה יגידו לכם שהם קודם כל מצייצים, אח"כ משתפים גם בפייסבוק. וכמו שכתבתי בהתחלה – משהו שם פשוט עובד נכון.

 

אז מה עושים עכשיו? פותחים חשבון טוויטר, מתחילים לעקוב אחרי מי שמעניין אתכם, פורשים כנפיים ומתחילים לצייץ!

אני בטוויטר - @amarmirap

תגיות: