הסטוקר - עוקבים אחרי שלומית הברון

כדרכן של מהפכות גדולות ומורכבות שלא מתרחשות בן לילה, האנשים שחיים בתקופתן לא תמיד מודעים לחשיבות ולעוצמה של המאבק המתרחש לנגד עיניהם.

אנחנו זוכים לחיות בתקופה שבה המהפכה הפמיניסטית מרימה את ראשה בגאווה, באחווה נשית ובאומץ אדיר שמצליח לשנות את דעת הקהל, להשפיע על החלטות, ועל הלכי רוחות בחברה. תוצאותיה של המהפכה הזו עדיין רחוקות מלהסתיים, אבל ההישג האדיר הוא שאת המהפכה הזו מובילות מגוון של נשים, חיילות, נערות, פוליטיקאיות, נשות ציבור, מפורסמות, ועיתונאיות אמיצות, שלמרות השנאה והאיומים שמופנים כלפיהן, מצליחות באומץ רב לחשוף את העוולות, האלימות וההטרדות שמופנות אליהן ולנשים שנאלצות להתמודד איתן מידי יום. נשים שבוחרות לשבור שתיקה ולהילחם.

אמנם זהו החלק המרכזי במהפכה, אבל לצד השינויים וההתקדמות שאנחנו חוות וחווים, עבור רבים מאיתנו, אנשים אינטליגנטים, אינטלקטואלים שאף מגדירים את עצמם כמי שסולדים מהתרבות השוביניסטית  -המאבק הנשי לא אומר הרבה, הוא מרגיש מוגזם, פרובוקטיבי... יש כאלו שהדרך מעוררת אצלם אנטגוניזם ויש את אלה שעדיין לא מבינים "על מה המהומה" הגדולה..

המאבק החשוב הזה מתרחש ומתפשט ברשת. לאלו מאיתנו שרוצים להבין יותר, ללמוד על הנושא ולהיות מעורים בשיח כדי להבין על מה המהומה – קבלו המלצה חמה למעקב:
שלומית הברוןפעילה פמיניסטית שמקדישה את עיקר הפעילות שלה ברשת לפמיניזם, מגדר, מאבק באלימות נגד נשים, מיניות בריאה, ובעיקר מהווה מקור חשוב, עדכני, ואקטואלי, בועט ולא מתנצל שיכול לעזור לכל מי שפחות מתמצא בשיח הפמיניסטי שמקיף אותו – להכיר יותר מקרוב את העולם הזה ולהיחשף לשיח החשוב הזה.

הברון היא אחת ממקימות עמוד הפייסבוק "אחת מתוך אחת" שנוסד לפני כשלוש שנים, שעד היום התפרסמו בו למעלה מ-2,000 עדויות של הטרדות מיניות של נשים וגם של לא מעט גברים.

בעקבות פעילותה נהפכה הברון מעורבת יותר ויותר בזירה הציבורית כמובילת מאבקים הנוגעים לאלימות נגד נשים. לפני כשנה החליטה הברון לנטוש את קריירת ההייטק, להפוך את "אחת מתוך אחת" לעמותה ולהתמסר לייעוד החדש שלה: הסברה מינית לבני ובנות נוער, להוריהם ולאנשי החינוך המקיפים אותם. היא הקימה את האתר ועמוד הפייסבוק "מידע אמין על מין", שבו היא מפרסמת מאמרים בנושא והחלה להרצות בכל הארץ.

איפה מוצאים:

טעימות:

יש לכם המלצה לפינת הסטוקר? כתבו לנו בתגובות!

מירי צימקינד היא יועצת תקשורת דיגיטלית בבן חורין אלכסנדרוביץ' וכותבת בבלוג אינסרט