עמית מלניק

כל המאמרים של עמית מלניק בבלוג אינסרט

מי כדאי לך להיות – טראמפ או הילארי?

התמונה של עמית מלניק

שתי הדמויות הבולטות על המסכים שלנו בחודשים האחרונים לא צפויות לרדת מהם בקרוב.
נדמה שהמאבק בין שני נציגי המפלגות בדרך לנשיאות ארה"ב הפך למאבק בין שני סוגי אופי, שני דימויים, שני סוגי אישיות. מצד אחד, ההפך המושלם מהפוליטיקלי קורקט. אופי פרוע ותקיף, לא דופק חשבון, מתעלם מנורמות ונימוסי שולחן, אומר ככל העולה על דעתו והכי חשוב – נתפש בקרב קהלים ענקיים כאותנטי. מצד שני – אצולת הפוליטיקה, אלגנטיות, קור רוח, נימוסי שולחן של פעם, הקרנת אמינות, אינטליגנציה, ניסיון.

כך תעשו תקשורת למגזר שלישי

התמונה של עמית מלניק

המגזר השלישי בישראל הפך בשני העשורים האחרונים לאחד המגזרים הרוויים ביותר בשחקנים. אם נשאיל דימויים מהמגזרים האחרים, אפשר לומר כי המגזר השלישי בישראל שנת 2016 פועל בשוק תחרותי במיוחד, בכלל הזירות המאפיינות אותו ומתקיים בכללי משחק ותנאים הדומים ואולי מושאלים מהמגזר העסקי. נכון להיום, ההערכות מדברות על מעל ל-42,000 עמותות והיד עוד נטויה.

2 דברים שלמדתי מהכלבה על תקשורת

התמונה של עמית מלניק

לפני שלושה שבועות, הגיע סוף סוף הרגע, ואחרי שנים של תכנונים הגענו אשתי ואני לאחת העמותות הדואגות לכלבים בעיר, במטרה לאמץ כלב. אחרי 4 שעות של סיבובים, שיקולים, שאלות, מבחני אישיות וכו', חזרנו הביתה עם האוצר הקטן שזכתה לשם ג'לי – זאבה מעורבת עם בורדר קולי. ידענו מראש שמהעסקה הזאת אנחנו צפויים להרוויח הרבה אהבה ושעות של משחק. מה שלא לקחתי בחשבון זה מה אני לוקח מג'לי, ובעיקר מהשעות איתה בגינת הכלבים, כלקחים לעולם התקשורת ויחסי הציבור.

לא אוהבים להתראיין? תחשבו על זה שוב

התמונה של עמית מלניק

צרכן התקשורת צריך פנים, דמות ואמירה מרכזית איתה הוא יכול להזדהות ובמקרה הטוב, לזכור. לא רק הצרכן, אלא גם התקשורת עצמה – מרואיין שהצטיין בדקות המסך הבודדת שקיבל, היה חד וענייני והציג מסרים טובים, יישאר ברשימה של התחקירנים ויזכרו אותו להבא באותו הנושא, גם ללא "דחיפה" מצד יועצי התקשורת. מרואיינת שיצרה כימיה מעולה עם המראיינים שלה שהתבטאה גם על המסך, שלטה במסרים ונתנה תשובות אמתיות, תהיה הפנים הראשונות שקופצות לאותם המראיינים (שלעיתים הם מקבלי ההחלטות האמיתיים בנוגע לתוכן התכנית). מסרים "חלביים" שאינם מפנים אצבע כשצריך, תשובות מתחמקות ומרואיין יבש, ייבלעו ברעשי הרקע ללא הזדמנות חוזרת להביע עמדה.

עמודים

Subscribe to RSS - עמית מלניק